Klucz USB Cipher

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

damiankarol7
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 kwie 2020, o 09:29

Klucz USB Cipher

Post autor: damiankarol7 »

Dzień Dobry,

Czy wiadomo kiedy Athenasoft ma zamiar odejść od kluczy USB do programów? To przestarzałe rozwiązanie i już nikt normalny tego nie stosuje.
Dodatkowo i tak kasują co kwartał za nowe cenniki (Intercenbud też jest Athenasoftu). Kosztorysowanie od 10 lat zdycha i coraz mniej młodych ludzi korzysta z programów kosztorysowych w ogóle a z Normy w szczególności. Widać to po aktywności na tym forum i na FB (6 osób sic!) Na rynku dostępne są konkurencyjne programy. W większości wypadków kosztorysy sporządza się do robót publicznych, gdzie i tak trzeba się wykazać aktualną licencją. Ten dyndający dongle mnie po prostu wkurza. Ciągle trzeba uważać żeby go nie ułamać bo odstaje od laptopa. Na budowie trzeba pilnować żeby nie zginął i żeby go nie posiać nigdzie.
Czy powstaną pirackie kopie, bo ktoś scrackuje normę? Może, ale sądząc po zainteresowaniu programem to raczej marne szanse (nie jest to najnowsze Call of Duty). Poza tym po sieci krąży jakiś pirat ver 4.27 chyba, więc widać że USB wkurza głównie użytkowników, a ludzie i tak sobie poradzili. Pozostaje jeszcze efekt uboczny pirackich wersji w postaci rozpowszechnienia programu. Nigdy nie nauczyłbym się AutoCADa gdyby kiedyś nie było piratów, i pewnie używałbym Ubuntu lub iOS gdyby nie Windows XP. Teraz większość firm udostępnia w pełni funkcjonalne programy w wersji edukacyjnej a tylko do wydruku dodaje watermark "edu". Czego student się nauczy tego będzie chciał używać z przyzwyczajenia. A Normy to ile jest na studiach - 3 zajęcia. Ciężko jest się zarazić kosztorysowaniem. A potem kupować program za 2 tys. zł niewiedząc czy się przyda?

Do tego te przestażałe normy...
Gdyby tylko nie te przestarzałe normy...
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Klucz USB Cipher

Post autor: Kamil »

Dzień dobry

Trudno jest mi napisać czy i kiedy zrezygnujemy z kluczy zabezpieczających do programów z serii Norma.
Stale rozwijamy swoje produkty i czas pokaże w jakim kierunku pójdziemy.

Niemniej bardzo dziękujemy za wyrażenie swojej opinii.
Tego typu uwagi są dla nas bardzo cennym źródłem informacji, czego się od nas oczekuje i w jakim kierunku powinniśmy iść.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
ODPOWIEDZ