Pozycje szczegółowe

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

mateusz_inst
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 gru 2015, o 07:42

Pozycje szczegółowe

Post autor: mateusz_inst »

Witam,

mam pytanie, czy w Norma Pro jest funkcjonalność, która umożliwiałaby wstawianie, np. pozycji KNR-W 2-15 0111-01 wcześniej utworzonej i zdefiniowanej pod względem nazwy i ceny, do innego kosztorysu. Innymi słowy czy da się utworzyć bazę lub katalog z którego mógłbym wstawiać pozycje szczegółowe do kosztorysu z już wstawioną ceną i materiałami, bez wykorzystywania do tego podłączonych cenników. Wiem, że jest coś takiego jak cennik obiektów, czyli pozycji, ale jednostkowych.
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Pozycje szczegółowe

Post autor: Kamil »

Niestety, tego typu funkcjonalności nie ma w programie.
Można obejść problem jedynie w taki sposób jak poniżej:

1. Przekopiowanie pozycji z jednego kosztorysu do drugiego. Czyli jak mamy pozycję zmodyfikowaną, wycenioną i użytą w jednym kosztorysie, następnie chcemy ją wykorzystać w innym, to otwieramy oba i kopiujemy między nimi.

2. Kolejny sposób, to dodanie do katalogów własnych zmodyfikowanej pozycji + dodanie wycenionych nakładów do cennika własnego i w momencie kiedy dodamy pozycję z własnego katalogu, to wywołujemy własny cennik w celu wyceny.

W przypadku Normy Expert jest funkcjonalność za pomocą, której możemy wskazać konkretny kosztorys i konkretną wycenioną pozycję z tego kosztorysu i wstawić ją do nowego.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
mateusz_inst
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 gru 2015, o 07:42

Re: Pozycje szczegółowe

Post autor: mateusz_inst »

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Musze w takim razie pomyśleć o przejściu na normę Expert i to, myślę, że nie tylko z powyższych powodów :-)

pozdrawiam
bibion
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2018, o 07:49

Re: Pozycje szczegółowe

Post autor: bibion »

podpowiedz bardzo przydana dla wielu :0
ODPOWIEDZ