Edytowanie cennika .mdb w MS Access?

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

z4x
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 20 mar 2012, o 19:15

Edytowanie cennika .mdb w MS Access?

Post autor: z4x »

Witam, czy po otwarciu i nadpisaniu własnego cennika (bazy danych .mdb) w Accessie, przy zachowaniu struktury pliku, dodając jedynie nowe pozycje, plik będzie jeszcze otwieralny w Normie?
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Edytowanie cennika .mdb w MS Access?

Post autor: Kamil »

Ciężko jest mi napisać, czy będzie to działało ponieważ nie testowaliśmy tego typu rozwiązania. Nie otrzymaliśmy również zgłoszenia, że po wykonaniu tego typu czynności, coś jest nie tak z cennikiem.
Chyba najłatwiejszym sposobem edytowania cennika własnego jest otworzenie go w Excelu i zapisanie do formatu csv.
Jeśli jednak będzie problem z importem, to należy nam to zgłosić na serwis@ath.pl powołując się na forum i będziemy sprawdzali co jest nie tak.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
mateusz_inst
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 gru 2015, o 07:42

Re: Edytowanie cennika .mdb w MS Access?

Post autor: mateusz_inst »

Witam z4x, ja testowałem takie rozwiązanie, tworzyłem i dodawałem pozycje i usuwałem je - wszystko na poziomie MS Access i niestety nie działało to potem dobrze, mi np. nie wiedzieć czemu nie znajdowało cen i danych pozycji, zresztą poruszałem kiedyś ten temat z Panem Kamilem e-mailowo i doszliśmy do wniosku, że rozwiązanie z plikami *.csv jest najlepszym rozwiązaniem.
mateusz_inst
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 gru 2015, o 07:42

Re: Edytowanie cennika .mdb w MS Access?

Post autor: mateusz_inst »

Faktem jest, że wtedy używałem NormaPro 4.48, nie rozbiłem tego na zaktualizowanej do 4.55, ale wydaje mi się, że nie będzie działać, moduł z plikiem *.csv jest najstabilniejszym rozwiązaniem
ODPOWIEDZ