Plik PDF a Norma 4.01

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

Mirek1976
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2013, o 20:18

Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Mirek1976 »

Witam.
Proszę mi odpowiedzieć na pytanie.
Dlaczego kiedy chcę, jako legalny użytkownik Państwa programu, przetransponować plik PDF do Programu Norma Pro bądź Norma Expert, który został sporządzony i udostępniony przez osoby posiadające program Norma Pro wersja 4.01, otrzymuję odmowę (wiadomo jakiej treści) - "dokument został sporządzony w nielegalnej wersji programu i nie zostanie wczytany"?
Jaki mam wpływ na nielegalnych użytkowników? Żaden! Tym nie mniej boli mnie fakt, że wcześniej było to możliwe, tylko treść informacji była troszkę inna - ale dokument był wczytywany...
Moim zdaniem trzeba coś tu zmienić z Państwa strony !!!
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Kamil »

Niestety w tym temacie nic się nie zmieni, ponieważ nie możemy iść na ustępstwa w kwestii nielegalnego oprogramowania i tolerować tego typu plików.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
Mirek1976
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2013, o 20:18

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Mirek1976 »

Witam ponownie.
Dziękuję za odpowiedź.
Też jestem przeciwko używaniu nielegalnego oprogramowania, tylko dlaczego muszą cierpieć legalni użytkownicy...
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Kamil »

Witam
Niestety jest to sytuacja "zero-jedynkowa", albo pozwalamy wczytać i ignorujemy pirackie pliki, albo staramy się ograniczyć ich ilość i je blokujemy.
Firma podjęła tę drugą decyzję.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to również problem dla użytkowników posiadających legalną wersją, ale w tej trudnej sytuacji nie ma połowicznego rozwiązania problemu.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
Rafał
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 13:43

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Rafał »

Niestety jest to sytuacja "zero-jedynkowa", albo pozwalamy wczytać i ignorujemy pirackie pliki, albo staramy się ograniczyć ich ilość i je blokujemy.
Firma podjęła tę drugą decyzję.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to również problem dla użytkowników posiadających legalną wersją, ale w tej trudnej sytuacji nie ma połowicznego rozwiązania problemu.
1. rozumiem, że łatwiej jest zablokować tę funkcję dla posiadaczy licencjonowanego oprogramowania niż coś zrobić z piratami
2. a piratów ścigać, ścigać i jeszcze raz ścigać. Wiadomo, że ktoś ten przedmiar wrzucił (często pracownia) i albo kontrolować pracownię czy ma pirata albo na podstawie fv kto na piracie im opracował przedmiar. A jak nie ma fv to już od tego jest skarbówka
jowiczz23
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 06:58
Kontakt:

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: jowiczz23 »

ustępstwa niestety nie będzie.. cóż poradzić..
automatyka do bram warszawa
mireklakowski22
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, o 06:58
Kontakt:

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: mireklakowski22 »

precz nielegalnym oprogramowaniom.. trzeba zrobić jakąś akcje na to..
artention tworzenie stron internetowych
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Kamil »

Swego czasu informowaliśmy na naszej stronie o możliwości bezpłatnej aktualizacji programu (legalnego) 4.01 do nowszej wersji, aby całkowicie odciąć się od piratów.
Zgłosiło się do nas...chyba tylko 3 użytkowników i to z nielegalnymi wersjami :D

Oczywiście, jeśli gdzieś jest jeszcze taki użytkownik, który posiada legalną wersję 4.01, z legalnym numerem seryjnym, to cały czas jesteśmy wstanie przeprowadzić aktualizację oprogramowania do nowszej wersji.

Jeśli chodzi o pirackie pliki, to nie są one przez nas ignorowane i staramy się wyłapywać takie osoby, które na nielegalnych kopiach tworzą, bo jeśli takich plików jest mniej, to i legalni użytkownicy nie będą mieć problemów.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: jasecki »

Mirek1976 pisze:Witam ponownie.
Dziękuję za odpowiedź.
Też jestem przeciwko używaniu nielegalnego oprogramowania, tylko dlaczego muszą cierpieć legalni użytkownicy...
Skoro ten program to "pirat", to niestety piratów wieszano na rei, a przy nich tych, co z nimi handlowali. Więc nie dziwota, ze firma nie godzi się na "handlowanie" z piratami.
Rafał
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 10 wrz 2013, o 13:43

Re: Plik PDF a Norma 4.01

Post autor: Rafał »

jasecki pisze:Więc nie dziwota, ze firma nie godzi się na "handlowanie" z piratami.

jakie handlowanie? jeśli ktoś zrobił przedmiar do przetargu na piracie, a ja chcąc wziąć udział w przetargu chciałbym skorzystać z możliwości jakie daje mi legalne oprogramowanie to nazywasz to handlowaniem?
proszę nie obrażać uczciwych ludzi
ODPOWIEDZ