plany ath

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

karoltab
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:04

plany ath

Post autor: karoltab »

Witam,
Od kilku lat korzystam z programu / wersja 3,20 / i zauważam ostatnio że firma ATH
od kilku kwartałów zmienia tylko numery wersji bez aktualizacji i wprowadzania jakichkolwiek
nowości w programie. Zainteresowany jestem co z dalszymi planami rozwoju tego programu
planuje ATH.
Karol
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: plany ath

Post autor: Kamil »

Witam
Rzeczywiście, czasami można było donieść wrażenie, że w programie jest niewiele zmian, bo dotyczyły one tylko importera plików dwg, ale nie oznacza, to, że punkt tego typu jest małym punktem.
Jeśli chodzi o zmiany na najnowszą wersję, która jest już dostępna, to wyglądają następująco.

Zmiany w programie:

1. Rozbudowano import projektów CAD z formatów DWG, DXF i DXB. Aktualizacja importów z DWG do formatu AutoCAD 2013.
2. Dodano narzędzie do usuwania węzłów wielolinii.
3. Rozszerzono możliwości przyciągania do obiektów. Przy rysowaniu obiektów można stosować przyciąganie do punktów charakterystycznych obiektów już narysowanych. Obecnie przyciąganie jest dokonywane także do krawędzi już narysowanych obiektów: odcinków i niezniekształconych łuków. Punkt, do którego jest przyciąganie jest oznaczany zielonym kółeczkiem.
4. Poprawiono eksport projektów do formatów DWG, DXF i DXB.
5. Usunięto błąd programu, który mógł się pojawić przy zastosowaniu domyślnego wypełnienia dla zaznaczonych obiektów.
6. Dodano możliwość przesuwania rysunku analogicznie jak po włączeniu narzędzia "Łapka", gdy włączony jest tryb wskazywania. Aby przesunąć rysunek należy wskazać obszar, w którym nie ma żadnego obiektu, wcisnąć lewy przycisk myszy, przeciągnąć widok w pożądanym kierunku i zwolnić przycisk myszy.
7. Przyspieszono rysowanie obiektów. Po wyborze narzędzia rysowania, punkty charakterystyczne były wyznaczane po wciśnięciu i puszczeniu lewego przycisku myszy. Obecnie, jeżeli po wciśnięciu lewego przycisku myszka zostanie przesunięta to w punkcie wskazanym w momencie wciśnięcia zostanie wyznaczony jeden punkt, a w miejscu puszczenia kolejny punkt. Rysowanie wielolinii może zostać zakończone dwuklikiem (w miejscu kliknięcia zostanie wstawiony ostatni punkt).
8. Szybsze przesuwanie obiektów. Aby przesunąć obiekt nie trzeba go już wcześniej zaznaczać. Już po naprowadzeniu wskaźnika na obiekt pojawia się symbol przesuwania. Po wciśnięciu lewego przycisku myszy można przesunąć wskazany obiekt. Podobnie po najechaniu myszką na dowolny punkt charakterystyczny niezaznaczonego obiektu można po wciśnięciu myszy zmienić jego położenie.
9. Możliwość wyboru koloru tła – w opcjach systemu była możliwość wyboru „kolor biały” lub „kolor systemowy”, ale przełączanie między nimi niczego nie zmieniało (kolor tła pozostawał biały). W związku z tym drugą opcję zmieniono na „kolor szary lub z projektu”. Po wyborze tej opcji kolor tła jest szary dla rysunków tworzonych w „CAD Rysunku” lub czarny dla rysunków zaimportowanych z plików DXF. Jest to opcja programu i działa na wszystkie projekty – nie jest zapamiętywana z dokumentem. Przy wczytywaniu wcześniej zachowanych plików „*.rys” kolor tła będzie po wyborze tej opcji szary niezależnie od tego czy projekt był wczytany z DXF czy nie.
10. Wprowadzono możliwość powiększania / pomniejszania widoku za pomocą kółka myszki bez konieczności wciskania przycisku Ctrl
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
karoltab
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 16 wrz 2012, o 16:04

Re: plany ath

Post autor: karoltab »

Witam,
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :o, jednak mam obawy czy wszystko zapisane w odpowiedzi będzie działać :?:

Pozdrawiam Karol
ODPOWIEDZ