Wyszukiwanie narzutów w kosztorysie

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

dzejkopa
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2012, o 08:09

Wyszukiwanie narzutów w kosztorysie

Post autor: dzejkopa »

Witam,

mam pytanie dotyczące narzutów. Gdy klikając w podsumowanie kosztorysu (sigme) mam kilka wartości jednego narzutu (dzieje się to w sytuacji gdy kopiuje pozycje kosztorysu z innego kosztorysu z innymi stawkami) np. koszty pośrednie wartości 65.1, 65.3. W jaki sposób mogę szybciej zlokalizować pozycję kosztorysu w której są różne wartości narzutu a powinna być tylko jedna 65.1. Chodzi mi o sytuację gdy jest kilkaset pozycji kosztorysowych. Ponieważ do tej pory jeżeli takie coś mi się zdarzało to włączałem w opcjach kosztorysu Widok pozycji->podsumowanie z narzutami->pokazane wartości narzutów i sprawdzałem pozycję po pozycji. A to zajmuje dużo czasu.

Pozdrawiam
Załączniki
11.JPG
11.JPG (44.28 KiB) Przejrzano 13532 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Wyszukiwanie narzutów w kosztorysie

Post autor: Kamil »

Witam
Najlepszym sposobem na szybką weryfikację pozycji, które mają inne wartości narzutów jest przejście na widok narzutów
(ikona
ikona.JPG
ikona.JPG (7.97 KiB) Przejrzano 13521 razy
)

Następnie, po zaznaczeniu z lewej strony Pozycje, wyświetli się lista ze wszystkimi pozycjami.
Jeśli jakakolwiek pozycja ma inne narzuty niż domyślne w kosztorysie, to będą one podświetlone na żółto. Wtedy wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszki na takim narzucie i wybrać opcję Usuń.
Strzałkami, na klawiaturze można się przemieszczać po wszystkich pozycjach i w łatwy sposób wyłapać pozycje z innymi narzutami.
Narzuty.JPG
Narzuty.JPG (61.92 KiB) Przejrzano 13521 razy
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
dzejkopa
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 28 gru 2012, o 08:09

Re: Wyszukiwanie narzutów w kosztorysie

Post autor: dzejkopa »

Witam,

dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Wyszukiwanie narzutów w kosztorysie

Post autor: Kamil »

Bardzo proszę :D
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
ODPOWIEDZ