Wczytywanie przedmiarów z PDF

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

lukaszf20a4
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2012, o 20:30

Wczytywanie przedmiarów z PDF

Post autor: lukaszf20a4 »

Witam. Mam mały problem przy wczytywaniu przedmiaów z PDF, otóż program prawidłowo wczytuje tylko te pozycje które w PDF podstawę normy mają w jednym wierszu (np. knr 4-03 0201-05), niestety w przypadku gdy ktoś drukując kosztorys do PDF nie rozciągnął wystarczająco kolumny zawierającej podstawy normy i jest ona podzielona na 2 wiersze lub podstawa była na tyle długa że nie zmieściła się w jednym wierszu to tych podstaw nie wczytuje. Da się to jakoś usprawnić żeby wczytywało wszystko? Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Wczytywanie przedmiarów z PDF

Post autor: jasecki »

Korzystałem już z opcji wczytywania z pdf-ów i nigdy nie miałem z tym problemów. Ani tego, który kolega opisuje ani opisywanego w jeszcze innym wątku (polskie znaki itd). Jednak zdaje się, że nawet twórcy Normy piszą, że z tym wczytywaniem mogą być jakieś problemy, bo istnieje wiele metod czy algorytmów konwersji do pdf-ów i z pdf-ów czy coś takiego i nie zawsze to działa poprawnie. Słowem: raz zadziała a raz nie. :|
lukaszf20a4
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2012, o 20:30

Re: Wczytywanie przedmiarów z PDF

Post autor: lukaszf20a4 »

Witam. i kolejne problemy:
1. norma pro wczytuje wszystkie wszystkie podstawy o końcówce większej niż 09, np. knr 4-03 0507-22 jako KNR 4-03 0507-02. W przypadku np. KNR 4-03 0507-12 wczytuje jako KNR 4-03 0507-01. Trzeba ręcznie porawiać te końcówki.
2. wszystki podstawy typu knr 4-03 1005-05 wszytuje jako knr 4-03 01005-05 i wstawia taką pozycję bez robocizny materiału i sprzetu. trzeba usunąć to 0 i zaakceptowac pozycję jeszcze raz.

Na razie są to doświadczenia związane z pracą nad pierwszym przedmiarem wczytywanym automatycznie, niewykluczone że przy innych będzie ok, ponieważ tak jak jasecki napisał to chyba zależy od sposobu zapisania do PDF, niemniej jednak twórcy mogliby się nad tym pochylić.
Dodaję w załaczniku przedmiar, jeśli macie ochotę sprawdzcie u siebie czy jest tak samo (pozycje 1.10.1, 1.10.2, 1.10.5, 1.11.2), ehh dodałbym ale chyba się nie da.

Pzdr
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Wczytywanie przedmiarów z PDF

Post autor: Kamil »

Witam
Nie wiedzę dodanego załącznika.
Oczywiście bardzo chętnie sprawdzimy i wyjaśnimy, co jest przyczyną problemu, jeśli jest to wina naszego importera, to będzie to poprawiane.
Proszę przesłać plik na adres serwis@ath.pl powołują się na forum.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
lukaszf20a4
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 8 gru 2012, o 20:30

Re: Wczytywanie przedmiarów z PDF

Post autor: lukaszf20a4 »

Wysłałem.

Pzdr
ODPOWIEDZ