Błędy, uciążliwości?

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Kamil »

Po najechaniu na konkretnej pozycji wyświetla się chmurka z opisem całej pozycji
katalogi.JPG
katalogi.JPG (24.91 KiB) Przejrzano 13092 razy
Wydaje mi się, że jest to lepsze rozwiązanie niż zawijanie wierszy.
Poniżej przedstawiam jak to wyglądało na Normie 3, w której wiersze były zawijane.
katalogi_N3.JPG
katalogi_N3.JPG (44.81 KiB) Przejrzano 13092 razy
Widok ten jest nieczytelny.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: jasecki »

Dziękuję za odpowiedź.
Spór o zawijanie wierszy wygląda na spór o gusta, o czym trudno dyskutować.
Niemniej jednak, Panie Kamilu, prosze zauważyć:
Pisze Pan, ze zawijanie wierszy jest nieczytelne. Jednocześnie wyżej podpowiada Pan, że treść tekstu kolumny można podpatrzeć po najechaniu na nią myszą. A przecież tekst, który sie wtedy pojawia w chmurce... jest tekstem z zawinietym wierszem :P

Poza tym, ewentualna potrzeba zawijania wierszy pojawia się jedynie przy długich tekstach w opisach pozycji. W Pańskim przykładzie z Normy 3 zawężył Pan ekran w sposób sztuczny. Każdy uzytkownik może przecież zmaksymalizować okno szukania pozycji. I na etapi wyboru katalogu czy nawet głębiej nie będzie z tym problemu. Ale juz przy wyborze kolumny, kiedy teksty opisujace różnią się jedynie końcówką tekstu - szukanie kolumny staje sie niewygodne i uciążliwe.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Kamil »

Proszę zauważyć, że na przesłanym pierwszym zrzucie, faktycznie zawija się opis, ale zawija się tylko dla jednej pozycji, a nie dla wszystkich, co jest czytelniejsze (kwestia gustu). Co do drugiego zrzutu, to specjalnie zawęziłem to okno, aby pokazać jak program zawija opisy.
Poniżej przesyłam jak to wygląda przy prawidłowym rozmiarze okna.
katalogi_3.JPG
katalogi_3.JPG (38.69 KiB) Przejrzano 13086 razy
Dla jednych może być to bardziej czytelne, dla innych nie.
W związku z tym na kolejnym zebraniu projektowym, zostanie omówiona kwestia "zawijania wierszy".

Obecne "niezawijanie wierszy" jest od samego początku Normy PRO i nie otrzymaliśmy wcześniej tego typu zgłoszenia od użytkowników (poza tym).
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: jasecki »

Żeby zakończyć kwestię "zawijania wierszy" proponuję rozwiązanie kompromisowe: dodać możliwość "zawijania wierszy" jako opcję. Jedni będą z niej korzystać, inni - nie. Tak samo jak jest opcja "skrócone nazwy". Kto chce, to z niej korzysta, bo to znowu rzecz gustu.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Kamil »

Tak jak wspomniałem wcześniej, temat zostanie omówiony na najbliższym spotkaniu projektowym.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: jasecki »

Jeszcze o szukaniu cen....

Ustawione opcje: *Rozszerzone... *Zawsze i *We wszystkich indeksach. Szukamy jakiejś rury fi 15 (5031999). Indeksy eto ułożyły sie logicznie: od średnicy fi 20 w góre i od najniższego eto (5031022) w góre... za wyjatkiem rury fi 15, która znajduje się poniżej nr 5031012, chociaż ma indeks najniższy.
Skan nr 1
eto i ceny nie po kolei_2.JPG
eto i ceny nie po kolei_2.JPG (240.89 KiB) Przejrzano 13018 razy
Poniżej następny przykład.
eto i ceny nie po kolei.JPG
eto i ceny nie po kolei.JPG (219.94 KiB) Przejrzano 13018 razy
Coś i tu chyba nie gra.
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Kamil »

Wszystko wygląda prawidłowo. Jeśli przy wycenie, w kolumnie indeks ma Pan widoczny znak tyldy "~", to wyświetlane są pozycje, które mają najbliższy numer indeksu wycenianej pozycji. W tym przypadku numer indeksu wycenianej pozycji to 5119999-020. Pierwsze dwie pozycje "Łączniki z żeliwa fi 80 mm i 100, układają się na początku, ze względu na najbardziej zbliżony numer (5119911-020 i 5119912-020)
Wybór elementu RMS.JPG
Wybór elementu RMS.JPG (65.67 KiB) Przejrzano 13007 razy
Po naciśnięciu na kolumnie Indeks, znak tyldy zmieni się na trójkąt i pozycje zostaną posortowane wg. numeru indeksu (od najmniejszego do największego bądź odwrotnie).
Wybór elementu RMS_2.JPG
Wybór elementu RMS_2.JPG (66.74 KiB) Przejrzano 13007 razy
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
Andrrew
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 24 lis 2011, o 07:49
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Andrrew »

Chciałem dodać swoją cegiełkę do dyskusji o celowości zawijania wierszy długich opisów pozycji katalogowych. Moim zdaniem zawijanie wierszy jest dużo bardziej korzystne z punktu widzenia pracy w programie aniżeli pojawiające się po chwili "chmurki". Jest to nie tyle spór o gusta, co o funkcjonalność. Nie wyobrażam sobie by ktokolwiek kto w pośpiechu pracował nad kosztorysami w programach serii NORMA wybrał opcję o niższej funkcjonalności, czyli chmurki zamiast zawijania wierszy.
Kamil pisze:Tak jak wspomniałem wcześniej, temat zostanie omówiony na najbliższym spotkaniu projektowym.
Czy temat został już poruszony? Jak często odbywają się tego typu spotkania projektowe?
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: Kamil »

Czy temat został już poruszony? Jak często odbywają się tego typu spotkania projektowe?
Tego typu spotkania odbywają się z różną częstotliwością, w zależności od ilości propozycji zmian w programie.
U nas dzieli się to na dwa etapy. Pierwszy to rozmowa na temat zmian, a drugi etap to realizacja, testy omówionych zmian.
W chwili obecnej jest drugi etap. Czyli realizujemy zmiany na nową wersję programu.

Mogę jednak zapewnić, że temat został już poruszony.
Jeśli będę wiedział, czy tego typu zmiana zostanie wprowadzona na najbliższą wersję, to poinformuję o tym na forum.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: Błędy, uciążliwości?

Post autor: jasecki »

[quote="Kamil"][/quote]
Dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, albo wydaje mi się, że rozumiem... :lol:
Jest jednak pewne ale...
Proszę porównać mój zrzut z Pańskim. U mnie owe poszukiwane łączniki fi 15 znajdują się na 9. miejscu listy. U Pana - na 3. Więc jest jakaś różnica.
ODPOWIEDZ