wklepywanie wymiarow z natury

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

bozena
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2012, o 18:01

wklepywanie wymiarow z natury

Post autor: bozena »

Pierwszy raz siadam do tego programu.
Nie wiem jak nanieść dane ze zinwentaryzowanych pomieszczeń czy można wstukać z klawiatury wielkości, czy trzeba korzystać z siatki.
Grzegorz Lusa
Administrator
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:28

Re: wklepywanie wymiarow z natury

Post autor: Grzegorz Lusa »

Witam, w oknie wymiarowania najeżdżamy myszą na wymiar, który chcemy zmienić, należy skasować zapis d=@ i w to miejsce wpisać swój wymiar.
Grzesiek Lusa
Polecam szkolenia z kosztorysowania w Akademii Athenasoft.
bozena
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2012, o 18:01

Re: wklepywanie wymiarow z natury

Post autor: bozena »

Dziękuję, ale chodziło mi o nanoszenie linii zgodnie z wymiarami z natury tzn. przykładowo zrobiłam inwentaryzację pomieszczenia i chcę wklepać do programu. W autocadzie wklepywałam z klawiatury odpowiednie zmierzone wartości a w tym programie nie wiem jak. Dodam, że mam wersję demo, więc może jej coś brakuje. Z góry dziękuję.
Grzegorz Lusa
Administrator
Posty: 48
Rejestracja: 12 lip 2011, o 15:28

Re: wklepywanie wymiarow z natury

Post autor: Grzegorz Lusa »

Jeśli dobrze zrozumialem to chodzi o narysowanie "czegoś" o zadeklarowanych paramatrach??? W takim przypadku należy użyc ikony z symbolem XY i wybrać rysowany kształt. np niech to będzie linia pojedyncza, przy pierwszym kliknięciu podajemy parametry punktu startowego dla linii a po kliknięciu OK pojawi się okno kolejne dla punktu nr 2 i tu można podać np długość linni i kąt względoem osi OX. Czy to takie coś chodzilo?
Grzesiek Lusa
Polecam szkolenia z kosztorysowania w Akademii Athenasoft.
bozena
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 lut 2012, o 18:01

Re: wklepywanie wymiarow z natury

Post autor: bozena »

Bardzo dziękuję, właśnie o to chodziło.
ODPOWIEDZ