Ustawienia drukowania - przeniesienie na inne komputery

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

KrzysiekJ
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2017, o 18:05

Ustawienia drukowania - przeniesienie na inne komputery

Post autor: KrzysiekJ »

Ponieważ to mój pierwszy post na forum chciałbym się przywitać - Witam Wszystkich

W firmie, w której pracuję mamy 5 licencji Norma Expert - na pięciu komputerach. Mój szef ma świra na punkcie wydruków kosztorysów - muszą być wydruki z taką a taką czcionką, taką a taką szerokość kolumn, widoczne te kolumny a nie inne - słowem podejście maniakalno pedantyczne
Norma Expert daje wiele możliwości personalizacji wydruków. Poświęciłem dzień, aby dopracować wizualnie te wydruki, którymi najczęściej się posługujemy - zyskały akceptację przełożonego.
I teraz chciałbym moją pracę przenieść na pozostałe komputery. Żeby na każdym z nich było ustawione to samo, by każdy drukował tak samo. Nie za bardzo mi się chce siedzieć znów na każdym kopie i to dopracowywać.
Czy istnieje jakaś metoda przeniesienia moich ustawień na pozostałe 4 komputery w firmie? nie doszukałem się możliwości importu/eksportu ustawień - może wystarczy jakiś plik podmienić? Znalazłem plik o nazwie opcje użytkownika.xml a nawet katalog Wydruki. Podmienienie tego nic nie daje ....
Zna ktoś rozwiązanie zagadki?
Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Ustawienia drukowania - przeniesienie na inne komputery

Post autor: Kamil »

Witam

Lokalizacja w której zapisywane są ustawienia wydruków jest następująca C:\ProgramData\Athenasoft\Norma5\Wydruki
Czy z tej lokalizacji kopiuje Pan cały katalog Wydruki?
Proszę mieć na uwadze, że ProgramData jest domyślnie ukryty i aby do niego przejść, trzeba włączyć widok ukrytych plików i folderów.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
KrzysiekJ
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 4 sty 2017, o 18:05

Re: Ustawienia drukowania - przeniesienie na inne komputery

Post autor: KrzysiekJ »

Dziękuję - ta lokalizacja mi umknęła
po przekopiowaniu katalogu Wydruki z lokalizacji
C:\ProgramData\Athenasoft\Norma5\Wydruki
oraz
C:\Users\NazwaUżytkownika\AppData\Local\Athenasoft\Norma5\ Wydruki
wszystkie ustawienia wydruków się poprzenosiły

Na przyszłość - może warto wprowadzić taką funkcjonalność jak import/export ustawień wydruków ??
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Ustawienia drukowania - przeniesienie na inne komputery

Post autor: Kamil »

KrzysiekJ pisze:Na przyszłość - może warto wprowadzić taką funkcjonalność jak import/export ustawień wydruków ??
Jest to temat do przedyskutowania.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
ODPOWIEDZ