Wykorzystanie cennika pozycji w praktyce

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

mateusz_inst
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 10 gru 2015, o 07:42

Wykorzystanie cennika pozycji w praktyce

Post autor: mateusz_inst »

Witam,

dodałem sobie do bazycen, cennik pozycji. Do niego wcześniej dodałem kilka pozycji z kosztorysu, dodam, że pozycji typ: szczegółowa. Po otwarciu nowego kosztorysu i załadowaniu powyższego cennika pozycji, klikam Menu -> Ceny -> Pokaż cenniki -> cennik pozycji wybrałem pozycję i kliknąłem Wstaw. Do kosztorysu wstawia się, ale niestety pozycja uproszczona wyliczona na podstawie wcześniej zdefiniowanych cen RMS. Z tego by wynikało, że wykorzystanie tej funkcjonalności ma raczej zastosowanie wyłącznie do kosztorysów inwestorskich, gdzie wykorzystuje się pozycje uproszczone?

Ja wykorzystuje normę PRO 4.48, ale może w nowszych jest taka funkcjonalność. Opis: Tworzę sobie kosztorys w excelu, zapisuje do pliku *.csv, wstawiam do koszotrysu. Mam Podstawę, Opis pozycji, Poszcz., j.m. - czyli wszystko ok. Gdy chcę załadować cennik pozycji z cennika niestety nie da się nie wyświetla się w oknie wyboru. Chodzi mi o to, że nie da się tak jak z cennikiem dostawców wstawiać za wybrane pozycje, pozycje z cennika pozycji (podstawiać)?
ODPOWIEDZ