Znaki specjalne

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

LuckyStr1ke
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 lis 2013, o 17:51

Re: Znaki specjalne

Post autor: LuckyStr1ke »

i mnie, mam ten sam problem.
szybkie randki kraków
januszkurek8
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2013, o 23:51

Re: Znaki specjalne

Post autor: januszkurek8 »

trzeba uważać na te znaki specjalne bo są ważne, pamiętajcie :)
Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Re: Znaki specjalne

Post autor: FireFighter »

Znowu coś wymyśliłem :lol: Pewnie programiści już się cieszą...

W przedmiarze mamy możliwość wstawiania obliczeń pomocniczych i sum częściowych. Ja zazwyczaj dość obszernie sobie to wykorzystuję, np. dają wymiar ścian przy termomodernizacji, potem jako sumy częściowe minusuję okna (mam gotowy wymiar do osłon z folii), dzielę elewacje na strony, tak żeby w razie widzimisię inwestora na ocieplenie tylko dwóch ścian raz dwa wyrzucić co zbędne, a nie liczyć od nowa, itp.

Przydałaby się dwie rzeczy, raz sam zapis, np. A (Suma częściowa), lub A (Obliczenia pomocnicze) żeby był pogrubiony, w wynikach mamy ładnie pogrubioną wartość, a pogrubienie wśród gąszczu obliczeń pozwalało by to łatwiej wyłowić. Dwa - możliwość dodania komentarza po zapisie A (Suma częściowa), normalnie w "ptaszkach" <,> żeby można było sobie zanotować, czego dotyczy suma czy obliczenia, wiem, że można pisać pod spodem lub nad, ale po paru tygodniach kiedy Inwestor coś wymyśli i siadamy do jakiś przeliczeń, ciężko wrócić do toku myślenia sprzed jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Re: Znaki specjalne

Post autor: FireFighter »

Dla potrzebujących: znak stopnia to ALT+0176 (w przypadku standardowej czcionki Norma Pro, jak ktoś zmienił sobie w ustawieniach to kod może być inny)
ODPOWIEDZ