Wskaźniki narzutów

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Wskaźniki narzutów

Post autor: FireFighter »

Nie posiadam jeszcze dostępu do Intercenbudu (jest w planach :) ) ale mam Sekocenbud i jak zaimportować z niego wskaźniki narzutów do tabeli ? Podczas walk z importowaniem usunąłem tabelę (gdzie pewnie mogłem je ręcznie wpisać) i teraz kicha, nie ma tabeli, a program nie widzi możliwości zaimportowania ich z Sekocenbud'u (wersji online).
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Wskaźniki narzutów

Post autor: Kamil »

Witam
A jaki plik Pan posiada?
Prawidłowy plik, który znajduje się na płycie CD ma nazwę np. IK_012014max.mdb i taki plik importuje się bez problemu.
Nie wiem czy w przypadku wersji online, plik zapisuje się z tą samą nazwą i tym samym rozszerzeniem.
Jeśli ma Pan plik .mdb, to powinien dać się zaimportować, jeśli jest inaczej, to proszę przesłać ten plik na adres serwis@ath.pl powołując się na forum.
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Re: Wskaźniki narzutów

Post autor: FireFighter »

Mam plik z instalatorem pobrany online: sekocenbud_rms_1kw2014max.msi

Po uruchomieniu i wybraniu eksportu cenników do programy, we wskazanym miejscu mam dwa foldery 1kw2014 i 1kw2014a, a w nich zestaw plików:

CM114.dbf
CM114MA.txt
CM114MI.txt
CM114SR.txt
CP114.dbf
CS114.dbf
CS114MA.txt
CS114MI.txt
CS114SR.txt
kjs114.txt
ROB114.dbf
stawki1.kp
stawki1.kz
stawki1.rob
stawki1.zys

Próbowałem w/w pliki wczytywać, ale Norma nie rozpoznaje formatu.
Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Re: Wskaźniki narzutów

Post autor: FireFighter »

Poszedłem po rozum do głowy :) i znalazłem rozwiązanie. Plik IK_012014max.mdb jak najbardziej jest, ale nie w katalogu z wyeksportowanym cennikiem, a w katalogu z zainstalowanym Sekocenbudem, czyli domyślnie w C:\program files\... z tamtego pliku mdb wskaźniki importują się bez problemu.
ODPOWIEDZ