Wydruk zestawienia materiałów

Moderatorzy: PatrykATH, Gregor

Awatar użytkownika
FireFighter
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 10 mar 2013, o 10:44

Wydruk zestawienia materiałów

Post autor: FireFighter »

Szukam i szukam w opcjach, wertuję podręcznik i nie mogę znaleźć jednego ustawienia przydatnego przy wydruku. Mianowicie chodzi i mi o stworzenie sobie Stylu wydruku ale takiego, gdzie zestawienie materiałów, sprzętu i robocizny drukuje mi się z predefiniowanym zestawem tabel. W kosztorysie mam materiały w tabeli takiej jaka jest przydatna przy tworzeniu kosztorysu, czyli cena, ilość, nazwa, ilość wykonawcy, ilość inwestora, dostawca i tak dalej. Natomiast do wydruku, żeby była używana tabela skrócona, tj. tylko nazwa, j.m. i ilość. Na chwilę obecną mam stworzone dwa zestawy tabel, jeden domyślny z kolumnami które są do tworzenia kosztorysu i zestaw min. (Lp. nazwa. j.m. ilość) i przed wydrukiem przełączam robociznę, materiały i sprzęt na tabele "zestaw min" i dopiero drukuję.

Czy w ogóle jest możliwe takie ustawienie stylów wydruku?
Awatar użytkownika
Kamil
Załoga ATH
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2011, o 10:42
Kontakt:

Re: Wydruk zestawienia materiałów

Post autor: Kamil »

Witam
Jedyny sposób, aby na wydrukach ustawić inny układ kolumn niż na zestawieniu, jest następujący.
Przechodzimy na Opcje - Wydruków - Style - Dodaj...
Dodajemy styl.JPG
Dodajemy styl.JPG (34.31 KiB) Przejrzano 17085 razy
Wprowadzamy nazwę dla stylu i klikamy na Układ strony...
Styl wydruków.JPG
Styl wydruków.JPG (18.28 KiB) Przejrzano 17085 razy
Przechodzimy na zakładkę Tabela, wybieramy zest. materiałów
Odznaczamy pobierz parametry z kosztorysu i wybieramy, które kolumny mają się pojawiać na wydrukach
Klikamy na Zastosuj i OK
Układ strony.JPG
Układ strony.JPG (62.52 KiB) Przejrzano 17085 razy
Na zestawieniu, układ się nie zmieni, ale na podglądzie wydruku będzie układ jaki wcześniej zdefiniowaliśmy
Podgląd wydruku.JPG
Podgląd wydruku.JPG (25.41 KiB) Przejrzano 17085 razy
Polecam program do kosztorysowania Norma PRO.
ODPOWIEDZ