kalkulacje własne

Tu rozmawiamy o problemach dotyczących kosztorysowania
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

kalkulacje własne

Post autor: jasecki »

Postanowiłem rozpocząć nowy wątek, w którym będzie się można dzielić swoimi własnymi, opracowanymi przez siebie kalkulacjami robót. Zapraszam kolegów kosztorysantów do takiego podzielenia się swoim doświadczeniem.
Sam zamieszczam opracowaną przez siebie szczegółową kalkulację na budowę pieca kaflowego (tak, tak w Polsce jeszcze się takie stawia). Kalkulacja powstała przy wydatnej pomocy zdunów w mojego rejonu. Oczywiście ciekawy jestem opinii kolegów na temat tej kalkulacji. No i zachęcam do hojnego dzielenia się takimi swoimi opracowaniami.
Nie wstawiłem cen, bo każdy może sobie podstawić ceny z dowolnego cennika; jedynie robocizna wstawiła mi sie automatycznie.
Pozdr.
piec kaflowy A-1.JPG
piec kaflowy A-1.JPG (189.99 KiB) Przejrzano 18468 razy
Ps. Zapomniałem dodać, że nr eto dopasowane są w większości do Sekocenbudu.
kosztorysant2
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:53

Re: kalkulacje własne

Post autor: kosztorysant2 »

Ja bardzo dawno temu robiłem piec chlebowy. Kiedyś robiło się na glinie, dzisiaj na szamocie. Interesuje mnie jednak jakie przyjąłeś koszty pośrednie i zysk przy takiej robocie. KIedy robiłes ten kosztorys, bo ta robocizna, to chyba przy założeniu, że robisz to metodą gospodarczą.
jasecki
Aktywny użytkownik
Posty: 153
Rejestracja: 16 lut 2012, o 08:52

Re: kalkulacje własne

Post autor: jasecki »

Kalkulacja, którą przedstawiłem miała raczej podawać nakłady rzeczowe (rodzaj materiału i norama zużycia oraz nr eto z informatora cenowego - w tym wypadku Sekocenbud) a nie ceny. Jak napisałem, ceny niech sobie każdy wstawia jakie chce. Robocizny też. Jak mam 14 bo wszystkie moje kosztorysy to są kosztorysy inwestorskie i z reguły mam stawkę średnią dla mojego miasta, lub regionu.
ODPOWIEDZ