Strona 1 z 1

wklepywanie wymiarow z natury

: 8 lut 2012, o 10:42
autor: bozena
Pierwszy raz siadam do tego programu.
Nie wiem jak nanieść dane ze zinwentaryzowanych pomieszczeń czy można wstukać z klawiatury wielkości, czy trzeba korzystać z siatki.

Re: wklepywanie wymiarow z natury

: 8 lut 2012, o 11:05
autor: Grzegorz Lusa
Witam, w oknie wymiarowania najeżdżamy myszą na wymiar, który chcemy zmienić, należy skasować zapis d=@ i w to miejsce wpisać swój wymiar.

Re: wklepywanie wymiarow z natury

: 9 lut 2012, o 12:08
autor: bozena
Dziękuję, ale chodziło mi o nanoszenie linii zgodnie z wymiarami z natury tzn. przykładowo zrobiłam inwentaryzację pomieszczenia i chcę wklepać do programu. W autocadzie wklepywałam z klawiatury odpowiednie zmierzone wartości a w tym programie nie wiem jak. Dodam, że mam wersję demo, więc może jej coś brakuje. Z góry dziękuję.

Re: wklepywanie wymiarow z natury

: 10 lut 2012, o 11:00
autor: Grzegorz Lusa
Jeśli dobrze zrozumialem to chodzi o narysowanie "czegoś" o zadeklarowanych paramatrach??? W takim przypadku należy użyc ikony z symbolem XY i wybrać rysowany kształt. np niech to będzie linia pojedyncza, przy pierwszym kliknięciu podajemy parametry punktu startowego dla linii a po kliknięciu OK pojawi się okno kolejne dla punktu nr 2 i tu można podać np długość linni i kąt względoem osi OX. Czy to takie coś chodzilo?

Re: wklepywanie wymiarow z natury

: 10 lut 2012, o 11:28
autor: bozena
Bardzo dziękuję, właśnie o to chodziło.