Strona 1 z 1

kolory wyświetlania kosztorysu

: 24 lis 2011, o 09:02
autor: Andrrew
Witam! Pracuję na najnowszej Normie Standard. W opcjach wyświetlania kosztorysu --> kolory ekranu ustawiłem sobie inne kolory wyświetlania niż standardowe. Wszędzie ustawiłem kolor tekstu biały (w powiązaniu z ciemnymi kolorami tła). Niestety, przy wprowadzaniu bądź modyfikacji opisu konkretnej pozycji tekst sam zamienia się na czarny, co przy ustawionych ciemnych tłach uniemożliwia bieżące odczytywanie tego co się pisze. Czy mogę coś na to poradzić? W ustawieniach kolorów nie znalazłem opcji ustawienia koloru tekstu podczas edytowania pozycji kosztorysowej, a jest on niestety inny niż kolor tekstu pozycji wyświetlanej już po wprowadzeniu zmian.
Nie znalazłem też opcji zmiany białego tła w drzewie elementów (lub ogólnie w oknach innych niż widok kosztorysu).
Poza tym nie znalazłem opcji ustawienia domyślnych kolorów. Czy w jakiś sposób bez reinstalacji całego programu mogę powrócić do pierwotnych ustawień wyświetlania kolorów kosztorysu?

Re: kolory wyświetlania kosztorysu

: 24 lis 2011, o 09:52
autor: Gregor
Witam.

Sprawdziliśmy Pana zgłoszenie, ale nie udało się go powtórzyć.
Prawdopodobnie ustawił Pan kolor tła dla edytowanego elementu jako Czarny (lub inny ciemny) a nie został zmieniony kolor tekstu na biały , co powoduje w momencie edycji np RMS zanik wpisywanego tekstu.
Niestety w programie nie ma opcji która umożliwiłaby wczytanie fabrycznych ustawień kolorów.
Jeżeli wskazówka podana powyżej nie pomoże, proszę o kontakt z serwisem Athenasoft.

Re: kolory wyświetlania kosztorysu

: 24 lis 2011, o 10:22
autor: Andrrew
Dziękuję za odpowiedź. Cieszę się, że po sugerowanym kontakcie telefonicznym z serwisem udało się Państwu powtórzyć sytuację z mojego zgłoszenia, mimo że problemu nie udało się pokonać.
Powtórzę zatem jeszcze to, o czym częściowo mówiłem przez telefon. Mianowicie prosiłbym o rozważenie wprowadzenia usprawnień w kolejnych edycjach programu o dodatkowe ustawienia dotyczące kolorów wyświetlania kosztorysu (m.in. możliwość zmiany kolorów bieżąco edytowanego tekstu opisu pozycji, tła drzewa katalogów i inne), gdyż aktualne ustawienia kolorów de facto tylko w niewielkim zakresie umożliwiają zmianę wyglądu edytowanego kosztorysu. Poza tym mocno przydałaby się opcja powrotu do ustawień pierwotnych/domyślnych kolorów programu.

Re: kolory wyświetlania kosztorysu

: 25 lis 2011, o 15:35
autor: Kamil
Uwzględnimy Pana zgłoszenie odnośnie przycisku "Domyśle programu" w opcjach wyświetlania.
Nie jestem pewny czy wyrobimy się z tym na pierwszy kwartał, ale na 2/2012 powinno być dobrze.